Nerwica lękowa i stosowanie leków a brak poprawy

mam pewien problem najpierw było że wściekałam się bez powodu któregoś razu zrobiło mi się słabo zaczęło walić mi serce  zrobiono mi morfologie wyszła ok badanie serca ok ale ja nadal się bałam  udałam się do neurologa stwierdziła u mnie nerwice lękową Dostałam tabletki pramolan mam 19 lat dwojke dzieci do tego zakupiliśmy mieszkanie mam wiele obowiazko jednak nie mogę pozbyć się objawów mimo brania tabletek ciągle jestem nerwowa Poce się, płacze bez powodu nie mam już sił.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, jeżeli cierpi pani na nerwicę lekową najlepszym (długoterminowym) sposobem leczenia jest połączenie leków z psychoterapią. Zachęcam jednak przede wszystkim do przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy u psychologa - psychoterapeuty (najlepiej takiego który współpracuje z lekarzem psychiatrą). Po kilku spotkaniach (3 - 5 ) psycholog zaleci dalsze kroki postępowania, skieruje do lekarza psychiatry, zaleci rozpoczęcie psychoterapii. Kompleksowe leczenie może przynieść najlepsze, długotrwałe efekty. Pozdrawiam.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Muszę przyznać, że sporo u Pani się dzieje jak na tak młody wiek. Wyobrażam sobie jak musi to być dla Pani obciążające. Jednak niezależnie od tego z czym nas życie konfrontuje, musimy próbować iść dalej. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem w Pani przypadku może być psychoterapia, podczas której nie tylko upora się Pani z zaburzeniami lękowymi ale również będzie miała czas na przyjrzenie się własnym uczuciom oraz potrzebom, które pod nawałem obowiązków często są pomijane.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Witam,

Najlepiej jeśli umówi Pani konsultacje u psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Kilka początkowych wizyt pozwoli postawić pełną i rzetelną diagnozę Pani trudności oraz sformułować najbardziej odpowiednią formę leczenia. Objawy o których Pani pisze mogą być wskazaniem do podjęcia psychoterapii, często właśnie w połączeniu farmakoterapią. Potrafią być bardzo uporczywe i uciążliwe, rzadko mijają same. Dlatego zachęcam by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem pełnego leczenia.
Po pomoc może się Pani zgłosić m.in do Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnych gabinetów psychoterapeutów i lekarzy psychiatrów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak