Prawidłowa waga u 14-latki

Witam mam prawie czternastoletnia corke ma ona 155 cm. wzrostu i wazy 38 kg jak powinna byc jej prawidlowa waga? Jak sie powinna odzywiac w diecie na przytycie?

Dzień dobry

Podane wartości dla dziewczynki w tym wieku rzeczywiście wskazują na lekką niedowagę. Idealna masa ciała oscyluje w granicach 44,0-60,0 kg. W takim przypadku istotne jest, w którym tygodniu ciąży dziecko się urodziło i udanie się do specjalisty w celu zdiagnozowania problemu i ustaleniu indywidualnego planu postępowania.

Pozdrawiam serdecznie
www.dietetetykmedyczny.com

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska