Prawidłowe bez zmian, prawdopodobnie przetrwale drugorzędowe jądro kostnienia kości łódkowatej

Witam Dwa tygodnie temu pojawił mi się guzek na stopie koło kostki, wyrósl nagle, nie boli, jest mały ok 1-2 cm. Nie miałam żadnego urazu. Opis badania USG: Twór cieniujacy mogacy odpowiadac wyrosli chrzestno kostnej. RTG:prawidłowe bez zmian, prawdopodobnie przetrwale drugorzedowe jadro kostnienia kosci lodkowatej prawej utworzylo znaczne wolne ciało kostne, lub pourazowa przyczyna. Co to moze być? Jakie badanie powinnam zrobić? czy mogę ćwiczyć ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza ortopedy, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie, a jaki sport? Razczej należy sie wstrzymać z treningiem.