Prawidłowość badań tarczycy oraz jej wymiarów

Witam. Ostatnio robiłam badania tarczycy: TSH wynosi 4,93 ; ATPO i ATG w normie, ft3 i ft4 również jest prawidłowe. Tarczyca ma nastepujace wymiary: płat prawy 32x10x10 (5ml), lewy 35x11x9 (8ml), ciesn grubości około 3mm. Co oznaczają takie wyniki?

Dzień dobry,

Wielkość tarczycy jest prawidłowa. Asymetria płatów jest dość częsta. Natomiast ma Pani zbyt wysokie jak na Pani wiek -TSH. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani podejmie decyzję, czy wskazane jest leczenie. Jeśli planuje Pani ciążę lub ma Pani objawy niedoczynności tarczycy, to TSH warto obniżyć < 2,5.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz