Prawostronna skolioza kręgosłupa Th-L z kątem zamkniętym skoliozy

pytanie do Ortopedy : proszę mi przetłumaczyć dodatkowy opis do rtg TH -L : "prawostronna skolioza kregoslupa Th-L z katem zamkniętym skoliozy 160 stopni, z otwartym 200 stopni" to jaki to jest faktyczny kat skrzywienia bo sa podobno 4 tzw progi a one nie maja az tak dużych wartości, do której grupy to się kwalifikuje i jak to interpretować? proszę b o wyczerpujaca odpowiedz bo nikt mi tego nie tłumaczy ? dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

skolioza jest dosyć znaczną i konieczne jest odpowiednie dalsze postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Po bezpośrednim badaniu lekarskim oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.