Co znaczy wyprostowanie lordozy szyjnej, prawoboczna skolioza kregoslupa Th?

Witam. Jestem kobieta, mam 27 lat. Wykonałam dzisiaj RTG kręgosłupa i chciałabym skonsultować jego wyniki i uzyskać poradę odnośnie dalszego leczenia. Wynik: wyprostowanie lordozy szyjnej, prawoboczna skolioza kregoslupa Th, lewoboczna skolioza kregoslupa L-S z rotacją trzonow. Obniżenie p/m L5/S1, sklerotyzacja powierzchni blaszek granicznych oraz guzki Schmorla kilku trzonów Th, L. Dodam, że oprócz bólu kregosłupa drętwieją mi też ręce i kark, a także męcze sie z przeszywającym bólem uda.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza neurochirurga lub i ortopedy celem konsultacji