Co znaczą zmiany zwyrodnieniowe w postaci płytkiej skoliozy prawobocznej?

Witam dzisiaj odebrałem wyniki badania RTG/USG. Badaniem radiologicznym odcinka lędzwiowo-krzyżowego kręgosłupa ujawniono zmiany zwyrodnieniowe w postaci płytkiej skoliozy prawobocznej z rotacją trzonów kręgowych typu A nieznacznego zwężenia krażka międzykręgowego na poziomie L3-S1 guzki Schmorla w zakresie płytek granicznych trzonów kręgowych. Co to oznacza????

Opisano zmiany zwyrodnieniowe, Guzki Schmorla to stosunkowo częste, najczęściej nie dające żadnych dolegliwości zmiany patologiczne zazwyczaj występujące w odcinku piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Pomimo dużej częstości występowania niewiele jest wiadomo na temat przyczyn tego schorzenia.