Prawostronne wygięcie osi kręgosłupa w wyniku MRI
Proszę o interpretacje wyników MRI: Trzony w odcinku szyjnym kręgosłupa o zachowanej wysokości.Na skanie w płaszczyźnie czołowej widoczne jest nieznaczne prawostronne wygięcie osi kręgosłupa w uwidoczniony początkowym odcinku kręgosłupa szyjnego.Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Przestrzenie miedzytrzonowe o zachowanej wysokości.W poziowie C5-C6 widoczne jest centralne uwypuklenie materiału tarczy miedzykręgowej. Pozatym zmian innych zmian w odcinku szyjnym nie uwidoczniono.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wynik opisuje skoliozę oraz zmniejszenie fizjologicznej krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa jaką jest lordoza. Ponadto uwypuklenie materiału tarczy międzykręgowej może powodować ucisk na nerwy i dawać dolegliwości bólowe kręgosłupa lub zaburzenia czucia kończyn górnych.