Probiotyki przy atopowym zapaleniu skóry u dziecka

atopowe zapalenie skory, na zgieciach u rak I pod kolanami, masakra, Moj synek (3latka) drapie sie I zadne kremy masci sterydy za wiele nie pomagaja. Czytalem o probiotykach, chcialbym je zastosowac ale mieszkam w Anglii (wiadomo jak tutaj dzzialas luzba zdrowia :/) czy probiotyki wybiera sie od miejsca zamieszkani, prosze o pomoc.
ponad rok temu

Witaj,
W wielu badaniach (oraz na własnej skórze) dowiedziono że probiotyki korzystnie wpływają na skórę. Należ je zażywać regularnie (np. Lakcid, Linex), ponadto warto do diety dziecka włączyć jogurty naturalne probiotyczne. Probiotyki nie wybiera się od miejsca zamieszkania. Objawy azs łagodzą także kwasy omega-3 i tu zalecam podawanie dziecku, albo 1 łyżkę stołową tranu dziennie, albo 1 łyżkę oleju lnianego. Ponadto wyeliminuj z diety synka ostre przyprawy, chipsy, kurczaka, wysko przetworzone wędliny. Możesz wieczorem dziecko wykąpać w mące ziemniaczanej lub z kosmetyków polecam Białego Jelenia. Pozdrawiam, Aneta Kościołek