Problem z EKG po wypadku samochodowym

W środę byłem na SORe po wypadku samochodowym. Podczas uderzenia w bok pojazdu pas dość boleśnie potraktował moją klatkę piersiową. Niema złamań ani uszkodzeń narządów tylko ból. Podczas przyjęcia młody lekarz robił mi EKG. Chyba jednak nie za bardzo umiał ustawić aparat bo z tego co mówił miałem 3 krotnie dłuższy niż powinienem odcinek QT. Niestety nie wyjaśnił mi o co dokładnie chodzi. Z czym może być to związane, z urazem , tramalem który otrzymałem czy po prostu złe ustawienie aparatu?

Witam!
Trudno teraz osądzić nie mając tego zapisu, czy odstęp QT rzeczywiście był wydłużony, czy też lekarz się pomylił. Przyczyną nieprawidłowej oceny odcinka QT może być złe ustawienie aparatu (ale wtedy wszystkie odcinki powinny być wydłużone). Uraz i Tramal raczej nie powinny spowodować tak znacznego wydłużenia QT. Jako że wydłużenie QT może być niebezpieczne w skutkach proponuję wyjaśnić sprawę poprzez wykonanie EKG. Może się Pan w tym celu zgłosić do Poradni Lekarza Rodzinnego.