Problem z koncentracją i myśleniem a depresja

Choruje na depresję od dwóch lat. Za siedemnaście dni kończy mi się zasiłek rehabilitacyjny. Do pracy chyba nie nadaję si, nadal mam problem z koncentracją i myśleniem, problem ze spaniem . Lekarz psychiatra znowu zmienił mi leki.Co mam dalej robić?Nie jestem w stanie sama zorganizować się i złożyć wniosek o rentę. Oprócz depresji choruje na nadciśnienie oporne, cukrzycę, nerwicę i tarczyce. W chwili obecnej czekam na TK. Badania wskazują na gruczolaka na nadnerczu.Nie mam nikogo kto by mi pomóc

Witam serdecznie,
Z Pani opisu wynika, że Pani sytuacja jest bardzo ciężka. Rozumiem, że przy tylu problemach może nie starczać sił aby podjąć kolejną walkę o siebie. Dobrze byłoby aby miała Pani w tej sytuacji profesjonalne wsparcie psychologiczne. Mam tu na myśli kontakt z psychoterapeutą - w przypadku chorowania na depresję oprócz stosowania leków niezbędna jest odpowiednia psychoterapia.
Sugerowałabym kontakt z psychoterapeutą, a jeżeli nie jest to możliwe to przynajmniej kontakt z psychologiem w ramach na przykład pomocy z ośrodka pomocy społecznej. W takich sytuacjach bardzo często mamy poczucie, że jesteśmy sami i dlatego tym trudniej jest nam prosić o pomoc. Najczęściej jak się przełamiemy okazuje się, że są ludzie którzy są chętni by pomóc. Nawet chociażby przy złożeniu i wypełnieniu wniosku.

Pozdrawiam serdecznie i życzę siły,
Anna Mochnaczewska
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Witam

to rzeczywiście trudna sytuacja, trudno się podnieść i ruszyć do walki o codzienne środki utrzymania i zapewnienie podstawowych warunków do życia. Wyobrażam sobie, że będzie potrzebowała Pani wiele odwagi, do tego by mimo wszystko zdobyć się na ten wielki wysiłek, jakiego wymaga ogarnięcie formalnych spraw.
Przychodzi mi na myśl, że pomocą w przygotowaniu wniosku mógłby być pracownik socjalny z ośrodka pomocy społecznej, wspomagający osoby zamieszkujące rejon, gdzie Pani zamieszkuje.
Ma Pani ważne zadanie przed sobą, zadbać o siebie i zdobyć dla siebie środki utrzymania, które pozwolą na dalsze leczenie.
Zatem proszę się zmobilizować i zacząć od kontaktu z pracownikiem socjalnym! a reszta będzie krok za krokiem układała się zgodnie z tym co jest potrzebne!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Dzień dobry,
Jest Pani młoda, chciałaby Pani pracować?
Rozumiem, że obecnie stan zdrowia nie pozwala. Widzę też, że bardzo się Pani na nim koncentruje.
Leczy się Pani na depresję przyjmując leki, jednak utrzymują się objawy. Depresję najskuteczniej leczyć poprzez psychoterapię. Zrozumie Pani co generuje złe stany, popracuje nad sobą, odzyska siły, radość życia. Brakuje Pani wsparcia więc proszę skorzystać z pomocy profesjonalisty. Terapia jest dostepna w ramach NFZ.
Życzę powodzenia!