Problem z napletkiem i stosunkiem - jak sobie pomóc?

Witam! Mam 17 lat i od pewnego czasu obserwuje u siebie problem ze ściągnięciem napletka za żołądź, a dodatkowo zauważyłem na napletku dziwne białe kreski przypominające "strupy". Czy jest to normalne i jak zaradzić z tym napletkiem? Drugi problem polega na tym, że kiedy gra wstępna jest udana, i kiedy już mam "wejść" w dziewczynę jej pochwa blokuje się na tyle mocno, że ja mam problem z "wejściem",a dziewczynie sprawia to ból. Nie rozumiem, o co chodzi z tą blokadą, ponieważ moja dziewczyna powtarza, że była podniecona i miała ochotę na seks? Z góry dziękuje i pozdrawiam .

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli napletek nie odprowadza się z żołędzi i uniemożliwia odbycie stosunku to prawdopodobnie jest to stulejka. Leczenie przeważnie jest operacyjne – prosty zabieg chirurgiczny. Proponuje Ci zgłosić się do lekarza urologa, który dokładnie oceni problem.
Drugi problem, który opisujesz u dziewczyny to pochwica czyli skurcz mięsni wokół wejścia do pochwy przy próbie immisji członka uniemożliwiający penetrację. Przyczyny tego mogą być rozmaite – lęk przed ciążą, przed bólem, konflikty z partnerem, zahamowania itp. Należy zaznaczyć, że pochwica może być reakcją obronną u kobiety na problemy seksualne mężczyzny.
Jeśli mieliście problem ze współżyciem z powodu stulejki to kobieta mogła w końcu podświadomie zareagować i chronić mężczyznę aby nie sprawiać mu bólu a tą ochroną jest pochwica. W efekcie nie ma seksu to i nie ma cierpienia mężczyzny z powodu stulejki. Mechanizm ten działa podświadomie.
Jeśli problem będzie się powtarzał, to zalecam wizytę u seksuologa.