Problem z odchudzaniem mimo diety i ćwiczeń

wzrost 168 waga 70kg.mimo ćwiczeń i diet nie chudnę.dieta z koleżanką ona schudła 7kg ja niecały kg.ćwiczenia i nic. od lipca z koleżanką biore ADIPEX iii jest listopad - ona 8kg w dół a ja nic, waga stoi w miejscu.jem:śniadanie kawa z mlekiem bułka,ok.14 kawa z mlekiem dokańczam poranną bułke.po godz.17 obiad-na małym tależyku. herbata, ewentualnie -nie codziennie zależy od cyklu słodycz i to nie w jakiejś wielkiej ilości..o nie... co jest ze mną nie tak??
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,
w diecie redukcyjnej oprócz obniżenia wartości kalorycznych, należy zadbać o to, aby ją odpowiednio zbilansować, tak, aby nie powodować niedoborów w organizmie. Warto zadbać o to, aby podzielić dzienny jadłospis na 5 posiłków, spożywanych o stałych porach dnia ( śniadanie bezpośrednio po przebudzeniu, kolacja około 2-3 godziny przed snem). Zalecała bym, aby zwróciła Pani uwagę na techniki kulinarne wykonywanych potraw ( pieczenie, gotowanie w wodzie, gotowanie na parze) oraz na odpowiedni dobór produktów, tak, aby tworzyć potrawy pełnowartościowe. Zalecam indywidualną konsultację z dietetykiem, który odpowiednio zbilansuje Pani dietę. Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga, na którym znajdzie Pani przepisy na smaczne, wartościowe posiłki, które mogą znaleźć się w diecie redukcyjnej http://fit-amina.blogspot.com/

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0

Odpowiedź na to pytanie wg mnie ma min. 4 aspekty:
1. Czy robiła Pani analizę składu ciała? Bo fakt braku spadku masy nie oznacza, że organizm nie spalił tkanki tłuszczowej.
2. Tak okrutne ograniczanie jedzenia to sygnał dla organizmu, że coś jest nie tak, że trzeba spowolnić swoją pracę i przerzucić się na "tryb oszczędnościowy". Przez co się nie chudnie (polecam poczytać o tzw. genie złej przemiany materii).
3. Mało jedzenia = mało składników odżywczych. Do komórek dociera za mało składników odżywczych (szczególnie tych, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, jak np. witamina C czy omega - 3). Komórki są niedożywione, źle funkcjonują. Źle funkcjonujące komórki upośledzają funkcjonowanie tkanek, co z kolei źle wpływa na pracę narządów, a co za tym idzie - całego organizmu. Bez dobrze odżywionych komórek nie ma mowy o prawidłowej pracy organizmu - w tym prawidłowym spalaniu tkanki tłuszczowej.
4. Czy robiła Pani badania na pracę tarczycy? Choroby tarczycy to wręcz epidemia, a tarczyca odpowiedzialna jest za metabolizm. Upośledzona praca tarczycy uniemożliwia kontrolowanie masy ciała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty