Problem z pamięcią i koncentracją u 28-latka

witam mam problem tego typu, w pracy jestem sprzedawca i musze ciagle cos mowic co jakis czas ostatnio coraz czesciej nawet i co 2 h zauwazam ze nie moge sie skupic mam takie uczucie pelnej glowy mimo ze wiem co powiedziec wtedy albo nie moge sie wyslowic albo belkotam czesto zapominam ze cos zrobilem lub robie cos dluzej sprawdzajac 2 razy czy to faktycznie zrobilem.zamykajac sklep jak wychodze sprawdzam czy zamknalem dzrzwi a odchodzac juz nie pamietam wracam i sprawdzam 2 raz

Dzień dobry!

Najczęściej podobne trudności wiążą się z przepracowaniem, przeciążeniem organizmu, przemęczeniem. Jeśli uważa Pan, że mógłby poprawić higienę swojego życia - lepsza dieta, regularny sen, więcej ruchu na świeżym powietrzu, okresy relaksu, urlopu - warto spróbować to zrobić. Może mógłby Pan też zmienić coś w swoim miejscu pracy, trybie pracy, obowiązkach, rozłożeniu tych obowiązków w ciągu dnia, relacjach z podwładnymi lub przełożonymi itp.? Często takie drobne (choć często niełatwe do wprowadzenia) zmiany przynoszą poprawę kondycji, nastroju i poprawę funkcji poznawczych - pamięci, spostrzegania, bystrości myślenia itp. Jeśli jednak tak się nie stanie lub Pana objawy wydają się Panu szczególnie niepokojące, proszę zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam!

Proponuję prawdziwy urlop, co najmniej 2 tygodniowy. Jeżeli objawy nie ustąpią konieczna będzie konsultacja z lekarzem.