Brak ochoty na seks u 30-latka

Witam. Mam ogromny problem otoz jestem 30 letnim facetem mam swietna dziewczyne ale od kilku miesiecy kompletnie nie mam ochoty na sex. Nie chodzi tu o to ze ona mnie nie pociaga..nie mam tez stresujacej pracy. Raczej prowadze spokojny tryb zycia. wydaje mi sie ze mam bardzo niskie libido a za nim pojde do specjalisty to chcialbym sprobowac jakos farmakologicznie je poprawic i tu moje pytanie cy sa jakies srodki na poprawe libido bez recepty?

Dzień dobry.

Problem z niskim libido warto skonsultować ze specjalistą - przyczyny jego obniżenia mogą być bowiem różne. Istnieją, oczywiście, różne suplementy bez recepty, jednak wydaje się, że zanim zacznie Pan eksperymentować z własnym zdrowiem, należałoby jednak na początek przeprowadzić podstawowe badania medyczne. Na ich podstawie lekarz pierwszego kontaktu może skierować Pana do odpowiednich specjalistów, którzy wdrożyć mogą właściwe postępowanie, w celu poprawienia Pańskiej seksualnej kondycji.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie istnieją suplementy diety dostępne bez recepty, które jednoznacznie wpływają na poprawę libido. Pierwszym krokiem do podjęcia leczenia jest postawienie diagnozy, a to jest możliwe po dłuższej osobistej rozmowie ze specjalistą i przeprowadzeniu badań diagnostycznych.
Jeśli przyczyną spadku libido są np. zaburzenia hormonalne, stosowanie suplementów diety jest bezzasadne.

To, co warto zrobić samodzielnie, to zwiększyć aktywność fizyczną, ruch na świeżym powietrzu, zrezygnować z używek (alkohol, papierosy), uregulować rytm dobowy (pory snu) oraz krytycznie przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania (większość potrzebnych składników mineralnych, witamin itp. można dostarczyć w prawidłowej diecie - bez stosowanie suplementów).
Często spadek libido wiążę się właśnie ze stylem życia, niekorzystnymi nawykami.

Pozdrawiam!