Problem z pamięcią u 22-latki

Witam, moim problemem jest pamiec, bardzo czesto zaominam o niektorych rzeczach, sytuacjach. Przyklad bylam w pracy kobieta zamowila u mbie plaszcz wplacila pieniadze i po pol godzinie wrocila zeby wplacic reszte a ja kompletnie nie wiedzialam o co chodzi i co ta kobieta ode mnie chciala. Prosze o pomoc tablwtki na pamiec juz bralam nic nie pomoglo.

Witam,
Problemy z pamięcią mogą mieć rozmaite przyczyny, może to być stres, depresja, zaburzenia neurologiczne i inne... Aby Pani pomoc konieczne jest zbadanie przyczyny, wtedy można doradzić sposób leczenia. Najlepiej najpierw zgłosić się do lekarza neurologa, żeby zobaczyć czy Pani problemy nie mają podłoża neurologicznego, jeśli to się wykluczy, wtedy psycholog lub psychiatra może pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Sieniawska

Witam,
Pamięć płata nam figle, gdy jesteśmy czymś bardzo przejęci. Przeżywając silne emocje nie zauważamy tego co się wokół nas dzieje i działamy "jak automat".
Więc proszę się zastanowić, co dzieje się teraz w Pani życiu? Jak Pani sie czuje? Czy są jakieś sytuacje które pochłaniają Pani uwagę - myśli i emocje?
Jeżeli tak to warto im się przyjrzeć bliżej i ewentulanie pomyśleć o tym, jak pomóc sobie w poradzeniu z nimi.
Może też warto poćwiczyć trochę praktykę uważności. To pomoże Pani myślami być "tu i teraz" (więc łatwiej będzie Pani zauważyc i zapamiętać sytuacje wokół).
O uważności jest sporo książek i stron www:
zwierciadlo.pl/2012/psychologia/rozwoj/praktyka-uwaznosci-7-prostych-rad
www.hellozdrowie.pl/blogi/slow-motion/mindfulness-dla-poczatkujacych-czyli-5-zasad-uwaznosci

uwazni.pl/uwaznosc

Proponuję też pójść do lekarza rodzinnego i przedstawić swój problem. Może warto będzie skonsultować się z neurologiem.

Pozdrawiam serdecznie

Artur Brzeziński