Problem z pamięcią krótkotrwałą

Problem z pamiecia krotkotrwala, mutyzm, otepienie u mlodej osoby. Mam kompletny problem z doborem slow, nawet tych prostych, czytajac tekst zapominam tresci, nie rozumiem go, przez co nie nabywam umiejetnosci porozumiewania sie z innymi, jakby wszystko sie rozmywalo. Przez to nie wlaczam sie do rozmow, wegetuje, a rodzina odbiera to za egoism, olewanie i nie moge pracowac. Nawet prosta rozmowa denerwuje mnie, bo nie moge wogole ''myslec''.Przez to nie wierze w skutecznosc psychoterapi.

A jednak była Pani wstanie napisać spójny i logiczny tekst, przedstawiając swoją sytuację. Opisane zaburzenia mogłyby wskazywać np na afazję lub inne organiczne uszkodzenia mózgu, ważna byłaby szczegółowa diagnostyka. Zachęcam do konsultacji lekarskiej.

Witam Panią
Rozumiem Pani obawy, w Pani przypadku proponowałabym skontaktowanie się z neurologiem i dokładne opowiedzenie mu o swoich objawach. Ąby móc powiedzieć że objawy wynikają z lęku, trzeba najpierw zbadać czy nie dzieje się nic np. konkretna choroba która powodowałaby np braki w pamięci. Jeżeli lekarz neurolog, psychiatra wykluczy konkretną jednostkę chorobową wtedy dopiero proponowałbym krok w kierunku psychoterapii
pozdrawiam
Anna Suligowska

W pierwszej kolejności odwiedziłabym lekarza neurologa, który przeprowadzi konieczne badania i w zależności od ich wyniku wdroży odpowiednie postępowanie. Przed wizytą proszę też o sprecyzowanie od kiedy występują u Pani opisane objawy i czy są jakieś okoliczności, w jakich się nasilają . Pozdrawiam, Magda Augustyniak, Twoja Grupa