Uczucie otępienia a wykrycie zaburzeń procesu myślowego w wyniku MR lub TK

witam. Czy na podstawie badania rezonansu lub tomografi, lekarz moze mi powiedziec np ze mam uposledzenie umyslowe, lub pewne procesy zwiazane z mysleniem, logika sa zaburzone. Czy mozna o to spytac, czy to glupie pytanie, bo jesli by bylo cos to lekarz sam mi by powiedzial. Praktycznie wegetuje, myle slowa, ciagle milcze, brak slow by porozumiec sie nacodzien, patrze tylko jakbym miala otepienie. Nie wiem co z tym zrobic,

Witam,
MR i TK nie ma klinicznego znaczenia z wykrywaniu zaburzeń procesów myślenia, tzn. nie wykryje zaburzeń procesu myślenia, pomimo badan naukowych w tym temacie w klinice takie badanie tego nie diagnozuje, zbyt rozproszona reprezentacja takich problemów oraz zbyt duża różnorodność indywidualna. Jednak rozumiem, że te problemy są dla Pani ważne, mogą mieć wiele rożnych przyczyn, zachęcałabym do kontaktu z psychologiem, może dokonać dokładniejszej diagnozy wskazać przyczyny oraz ewentualne sposoby ich rozwiązania. Pozdrawiam.

Proszę się skonsultować z lekarzem psychiatrą i neurologiem, którzy pomogą postawić diagnozę i skierują na leczenie.