Witam. Zaburzenia psychoruchowe nie oznaczają upośledzenia umysłowego.
Magdalena Brabec
Zaburzenia psychoruchowe to nie jest UPOŚLEDZENIE umysłowe. To zaburzenia, które są połączeniem zaburzeń ruchowych i psychicznych. Proszę zapytać lekarza co pod tym terminem rozumie. Pani zadaniem jest zachęcić corke do ćwiczeń logopedycznych. Pozdtawiam.
Na szczęście to nie jest upośledzenie umysłowe. Ale to określenie może być różnie rozumiane. Nie ma to zasadniczego znaczenia, ale powinna Pani poprosić lekarza o wyjaśnienie, bo ma Pani prawo pytać o wszystko, co nie jest zrozumiałe. najważniejsze, ze dziecko już jest objęte opieką specjalistyczną. Proszę stosować się do zaleceń terapeutów i zachęcać córeczkę do ćwiczeń chwaląc za każdą próbę
Witam Panią,
zaburzenia psychoruchowe to bardzo szeroka kategoria. Mówiąc bardzo ogólnie, objawy dotyczą ruchu, wzroku, słuchu, mowy, emocji, procesów myślenia. Stwierdzenie zaburzeń psychoruchowych nie jest jednoznaczne z diagnozą upośledzenia umysłowego, ale też go nie wyklucza. Na podstawie Pani listu nie jest możliwe stwierdzenie czy to upośledzenie umysłowe.
Pisze Pani o wczesnym wspomaganiu rozwoju, zajęcia te z założenia przeznaczone są dla dzieci z wszelkimi problemami rozwojowymi. Proszę nie wahać się powiedzieć o swoich wątpliwościach specjalistom opiekującym się Pani córką-lekarzowi pediatrze, psychologowi.
Co do terapii logopedycznej , najważniejsze jest systematyczne korzystanie z niej. Mowa jest umiejętnością którą trzeba ćwiczyć jak każdą rzecz której się uczymy. Mimo trudności we współpracy, pisze Pani o pewnej poprawie. Proszę zauważać i nagradzać każde staranie córki.
Pozdrawiam serdecznie.
Polecam terapię SI, która pozwala na integrację układu nerwowego i oczywiście bez rezygnacji z dotychczasowej terapii.Zaburzenia psychoruchowe wynikaja z niedojrzałości układu nerwowego
Witam zaburzenia psychoruchowe dotyczą zaburzeń w sferze ruchowej; aktywność może być zbyt mała lub zbyt duża. Problemy z koordynacją, precyzją ruchów, opóźnieniem w stosunku do rówieśników. To też zaburzenia lateralizacji, percepcji wzrokowej, myślenia oraz mowy.
To, że terapia przebiega wolno i dziecko słabo współpracuję świadczy o tym, że tych deficytów jest sporo. Trzeba długiej, systematycznej pracy terapeutycznej.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Opóźniony rozwój psychoruchowy u 2-latki – odpowiada Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
- Pojedyncze słowa w słowniku 18-miesięcznego dziecka – odpowiada
- Jak leczyć opóźnienie mowy u 6-letniego syna? – odpowiada Mgr Agata Majda
- Zaburzenia rozwojowe dziecka w wieku 5 lat – odpowiada Dr n. med. Adrianna Wilczek
- Czy opóżniony rozwój mowy może być spowodowany padaczką? – odpowiada Dr n. med. Adrianna Wilczek
- Nieharmonijny rozwój psychoruchowy u dziecka – odpowiada Mgr Marlena Kwiatkowska
- Rozległy udar mózgu i leczenie – odpowiada Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
- Czy zaburzenia psychiczne i upośledzenie umysłowe mogą być dziedziczne? – odpowiada Lek. specjalista psychiatra, Alina Nowicka
- Opóźnienie rozwoju u 7-latka – odpowiada Mgr Joanna Gałczyńska-Adamiak
- Jak leczyć dziecko z autyzmem? – odpowiada Lek. Jerzy Bajko