Opóźnienie rozwoju u 7-latka

Nasz syn 7 lat.Opóżnienie rozwoju psychoruchowe zaburzenia motoryki dużej małej powtarza klasę 0 ma duże problemy z nauką jest przynajmniej 2 lata do tyłu za rówieśnikami,niezgrabność ruchowa problemy z mówieniem , problem z nawiązywaniem kontaktów .Przeszedł wiele badań na neurologii w czd badanie wzroku, tomografia,eeg i kilka innych wszystki badania prawidłowe opika psychologa codzienne ćwiczenia z si.nic się nie polepsza dajemy ginko i eyeq od 2 mc,co dalej gdzie badania. poradnie ?pomocy

Witam

Czy Syn był objęty także diagnostyką w kierunku spektrum autyzmu? Pewne problemy o których Pani pisze mogą na to wskazywać: opóźnienie w stosunku do rówieśników, problemy z mową i nauką, niezgrabność ruchowa, problemy z nawiązywaniem kontaktów.
Czy ostatecznie Syn otrzymał jakąś diagnozę? Czy uczęszcza do szkoły masowej? Może warto rozważyć szkołę specjalną - zdaję sobie sprawę że to może być bardzo trudna decyzja.
Jest objęty opieką psychologa, a może warto udać się również do logopedy lub neurologopedy i popracować nad mową? Ważne też jaka terapia została podjęta. Każdy ma swoje metody, niektórzy łączą w pracy różne sposoby pracy z dzieckiem. Nie każda metoda jest dobra dla każdego, trzeba szukać takiej, która przyniesie efekty.
Proszę udać się do ośrodka zajmującego się diagnozą autyzmu oraz zastanowić się nad zmianą terapii.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl