Problem z poceniem się rąk a stres

Dzień dobry, Mam duży problem z poceniem się rąk i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Używałem medispirant i niestety nic to nie daje. Byłem ostatnio u dermatologa, który przepisał mi Spirial. Stosuje go ale na razie efekty są bardzo małe. Zauważyłem też przykładowo często pocą mi się ręcę od stresu ale bez powodu, a czasem mam bardzo suchę. Proszę o pomoc.

Witam,

Napisał Pan: "Zauważyłem też przykładowo często pocą mi się ręcę od stresu ale bez powodu, a czasem mam bardzo suchę". Rekacja stresowa, w której dłonie się pocą intensywniej jest zupełnie naturalną reakcją. Niektórym osobm ręce pocą się wtedy bardziej, inne osoby nie dostrzegają takiej sytuacji jaki uciążliwej, ale mają wtedy inne objawy stresowe. Od strony psycjologicznej należałoby przyjrzeć się rodzajowi przeżywanego stresu, jego powodom, jeśli doświadcza go Pan tak często i intensywnie, Sama reakcja organizmu nie związana ze stresem regulowana może być przez zastosowanie botoksu, jeśli inne dostępne środki zawodzą.