Problem z przedwczesnym wytryskiem. Jak leczyć i ile to może trwać?

Mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Bardzo często się masturbowałem, nawet kilka razy dziennie. Nigdy nie zwracałem na to uwagi. Ale kończę po 30 sekundach. Proszę pomóżcie :(  Jak mam to leczyć i jak długo może to trwać? I jeszcze jedno, bardzo ważne dla mnie pytanie, czy z tego można się całkowicie wyleczyć? I co z masturbacją, przestać się masturbować? Z góry dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Problem z jakim się Pan zmaga dotyczy dużej części mężczyzn i nie należy tego traktować jako ewenement. To zaburzenie - jak każde inne - można skutecznie leczyć. Jeśli chodzi o przyczyny, to rzeczywiście - niektórzy upatrują ich w chęci jak najszybszego rozładowania napięcia seksualnego podczas masturbacji.

Co do metod leczenia, to ma Pan naprawdę dużo możliwości. Na początek proponuję stosowanie prezerwatyw opóźniających wytrysk oraz ćwiczeń. Zestaw tych ćwiczeń znajdzie Pan w każdej większej księgarni lub w internecie. Jeśli te metody nie pomogą, być może należy rozważyć wizytę u seksuologa, który przepisze leki. Niestety, taka kuracja może trwać długo oraz obarczona jest ryzykiem działań niepożądanych.