Problem z utratą wzwodu podczas stosunku u 23-letniego mężczyzny. Dlaczego?

Witam serdecznie, mój partner ma 23 lata. Jest wcześniakiem - urodził się w 7 miesiącu. Choruje na nadciśnienie. Kilka miesięcy temu zaczęły mu się problemy ze wzwodem, a właściwie jego brakiem. Lekarz stwierdził, że przyczyną są bakterie, które spowodowały problemy z prostatą. Przyjmował przez parę miesięcy leki, udało się to wyleczyć, jednak przez całą tą sytuację popadł w depresję. Jestem z nim krótko i kompletnie mi to nie przeszkadza, przez co pewnie psychicznie mógł się poczuć troszkę lepiej. Podczas stosunku jednak zdarza się, że członek nie jest do końca twardy, nagle mięknie, bądź występuje przedwczesny wytrysk. Zastanawiam się jak mu pomóc. A przede wszystkim jakie to może mieć podłoże? Problemy z psychiką? Czytałam, że zaburzenia układu krążenia również mają wpływ. Po wykonaniu wszystkich badań jest uznany na zdrowego mężczyznę, jednak wciąż coś jest nie tak. Chłopak boi się, że te bakterie mogły powrócić i że znów będzie musiał przez to przechodzić. Bardzo proszę o pomoc z Państwa strony!
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli - tak jak Pani wspomina - wyniki badań Pani partnera były pozytywne, najprawdopodobniej z analizy opisanego przypadku, zaburzenia te mają, istotnie, charakter psychogenny. W takim wypadku ważna jest dbałość o relacje i aktywny dialog z partnerem.

Jeżeli jednak nie przyniesie to rezultatu, zalecam konsultację ze specjalistą i podjęcie ewentualnej terapii.

Pozdrawiam