Problem z węzłem chłonnym z prawej strony szyi

Witam... Około roku mam problem z węzłem chłonnym z prawej strony szyj ... Jest wielkości około 1.5cm... Może nie mam jakiegoś strasznego bólu ale ciągle irytuje moje gardło... Miałem usg szyj i doktor powiedział ze to węzeł chłonny i to bardzo powszechna sprawa... Kazał mi się nie martwić... Moja mama, tata i babcia mieli raka wiec stąd moje obawy... Potrzebuje jakieś medycznej porady co mam robić bo mój lekarz twierdzi ze to nie rak i mam się nie stresować...

Mam za mało danych o stanie Pana zdrowia , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie! Możliwe drogi diagnostyczne -to punkcja węzła lub jego wycięcie , tzw. biopsja wycinająca w celu zbadania dokładnie całego węzła badanie z histopatologicznym!!! zż