Problem z żylakiem w kończynie dolnej

Mam problem z zylakiem w konczynie dolnej pojawil sie po 2 ciąży to w zyle powierzchniowej nie wystaje widać go przez skore i jest to dosyć spore naczynie , zrobilam badania lekarka powiedziala ze nie ma zakrzepow a zastawki as zdrowe i ze taka jest uroda moich nóg . w rodzinie nikt nie miał zylakow. czy jest szansa na usunięcie go i zapobiegniecie powstaniu nowych. nie pale i nie pije jestem aktywna i mam 34 lata.

Witam
Myślę, ze powinna Pani powtórzyć badanie usg-doppler. Jeżeli jest żylak, to jakaś zastawka musi być uszkodzona. Możliwe, że jest to tylko poszrzona żyła siatkowata. Powinna Pani to zlikwidować, bo żyły same nie znikną i stan będzie tylko się pogarszał. Można to zrobić innymi metodami niż operacyjne.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska