Problem ze wzwodem - raz jest dobrze, a raz nie. Co robić?

Witam. Mam 19 lat. Od 3 - 4 lat regularnie odbywam stosunki. Mam pewien problem. Do września zeszłego roku nigdy nie miałem problemów z uzyskaniem wzwodu, wręcz było bardzo dobrze. W zeszłym roku stało się nagle coś (z dnia na dzień) i się to bardzo pogorszyło. Były wielkie problemy z uzyskaniem wzwodu, później się to polepszyło, jednak były z tym pewne problemy, nie było jak wcześniej. Dodam, że któregoś dnia (właśnie odkąd się zaczęły się problemy) miałem biały nalot na żołędziu i swędzenie. Jednak to minęło, a potencja wróciła, ale już o wiele gorsza niż wcześniej. W ostatnich dniach znów zauważam spore problem z nią. Jednak ku mojemu zdziwieniu podczas wyjazdu na wakacje (nad morze) członek pracował jak kiedyś - aż do przesady ze wzwodami. Nie było z nimi najmniejszych problemów. Jednak po powrocie do domu i pewnym czasie, wszystko znów się pogorszyło. Nie wiem na czym polega problem, a bardzo doskwiera mi ten problem, ponieważ wiadomo, że w takiej sytuacji, gdy człowiek nie jest pewny siebie, boi się, że znów się nie uda lub będzie ciężko, co jeszcze pogarsza sytuację. Prosiłbym o poradę, ponieważ chciałbym dowiedzieć się czegoś przed wizytą u seksuologa, bo może będzie ona niepotrzebna. Dziwi mnie fakt, że przez 3 tyg. na wyjedzie było jak dawniej, a w mieście znów jest źle. Dodam jeszcze, że chodzę 2-3 razy w tyg. na siłownię, nie przemęczam się za bardzo, chodzę już od roku i myślę, że siłownia raczej powinna pomagać w tym, a nie na odwrót. Biorę chelaty minerałów, aby mieć dobry cynk itp.
19 LAT ponad rok temu

Witaj,

Częstą przyczyną zaburzeń wzwodu są nerwowe sytuacje i słaba kondycja psychiczna. Potwierdza to pełna sprawność seksualna osiągana "na wyjeździe", a więc - jak mniemam - z dala od nerwowej codzienności.

Kłopoty z erekcją mogą pogłębiać dodatkowo Twoje obawy o powodzenie w zbliżeniach z partnerką.

Inną rzeczą jest natomiast wspomniana przez Ciebie dolegliwość w postaci nalotu na żołędzi prącia i swędzeniu. Prawdopodobną jej przyczyną może być infekcja grzybicza. Doradzam kontakt ze specjalistą dermatologiem w celu identyfikacji problemu i ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam