Problemy z częstym wypróżnianiem

Od kliku lat cierpie na czeste wyproznienia. Ilosc kalu jest niewielka, wydalana w kilku/kilkunastu malych kawalkach, wyglada to podobnie do bobkow zauwazonych w lesie. Nic nie boli. Badanie krwi ok, usg jamy brzusznej ok, kolonoskopia ok. Probowalem juz roznych diet, kiedy nie dolega kontuzja chodze na silownie, praca siedzaca za biurkiem, alkohol sporadycznie. Jedynie w jednym momencie udaje mi sie oddac duzy, zwarty kal i jest to dzien po wypiciu duzych ilosci alkoholu. O co chodzi?

Witam! Opisane zaburzenia najprawdopodobniej mają charakter czynnościowy i nie wiążą się z istnieniem żadnej specyficznej jednostki chorobowej. Proszę pamiętać o spożywaniu dużej ilości błonnika i piciu minimum 1,5l wody dziennie. Należy unikać produktów zapierających do których należą słodycze, białe pieczywo i wszelkiego rodzaju fast foody. Można również wspomagać się syropami z laktulozy lyb oleju rycynowego. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia