Problemy z gardłem a antykoncepcja

Witam serdecznie, mam pytanie. Ostatnio mam problemy z gardłem. Codziennie wieczorem pędzluję gencjaną /roztwór fioletu na bazie alkoholu/ w celu odkażającym jamę ustną 2 razy dziennie, czasami też połykam ze śliną ten roztwór. Czy ma to wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Stosuję też tabletki szałwiowe (3x dziennie z witaminą C na gardło tabletki miętowo-eukaliptusowe (4 - 5x dziennie) Czy wyżej wymienione środki mają wpływ ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Płukanka do jamy  ustnej oraz tabletki szałwiowe nie wpływą na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Jedynie witamina C może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych przy dawce na dobę 1000mg. Raczej tabletki, które Pani przyjmuje nie zawierają aż tak dużej dawki witaminy C.
Pozdrawiam