Problemy z jedzeniem stałych posiłków u 18-miesięcznego dziecka

JESTEM MAMA 18 MIESIECZNEJ AMELKI.OD DWOCH TYGODNI NIC NIE JE, JAK COS WLOZY DO UST TO ZARAZ WYPLUWA. SWOJE ULUBIONE JEDZENIE LIZE ALE NIE UGRYZIE.GDY COS TRAFI DO JEJ BUZI CZASEM JEST PLACZ A CZASEM STEKANIE ZEBY TO WYCIAGNĄC.MAŁA BIERZE WTEDY CHUSTECZKE I WSADZA DO BUZI CELEM WYCZYSZCZENIA Z JEDZENIA BUZI.JEDYNE POSILKI MOJEJ CORKI TO HERBATA GRANULOWANA, KAKAO I SOK KUBUS NIC WIECEJ ZADNEGO STAŁEGO POSIŁKU.MAŁA BYŁA BADANA NIE MA PASOŻYTÓW TYLKO LYMFOCYTY PODWYŻSZONE 77. MAŁA JEST ŻYWA .

Witam serdecznie!
Bardzo często w tym wieku pojawia się awersja do jedzenia ze strony maluchów. Niestety lecz otaczający ich świat jest dla nich w tym okresie bardziej absorbujący niż jedzenie. Skoro kubuś jest zjadany przez Pani córkę, to może trzeba spróbować przecieranych rzeczy z warzyw i mięsa w podobnej konsystencji. Może Amelka odczuwa ból podczas jedzenia bardziej stałych posiłków.
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny