Problemy z karmieniem dziecka a odpowiednie działania

Witam! Bardzo proszę o poradę w temacie karmienia mojej córki. Kończy za niedługo rok. Do niedawna jadła z łyżeczki bez problemu. Od jakiś 2 tyg na widok łyżeczki i zakładania śliniaka krzyczy i nie chce nawet spróbować. Ew. jak się uda podać to zje ale niewielką ilość. Głównie preferuje deserki mleczne typu jogurcik. Obiad i kaszka to już niestety problem. Jedzenie podane do rączki zje, ale w małej ilości. Mała jest karmiona piersią. Waży ok. 10 kg, czyli wg mnie dobrze. Proszę o poradę

Nie karmić na siłę bo utrwali jej się niechęć do jedzenia. Proszę pozwolić jejść jej samej Np mielone klopsiki do rączki, sadzać ją przy stole gdy wszyscy domownicy jedzą i postawić jej jedzenie i niie zmuszać. Można powiedzieć że jak nie chcesz to nie jedz a samemu głośno zachwycać się swoim jedzeniem,próbować różne potrawy i mówić jakie są pyszne.jedzenie dla dziecka nalłożyć mało ale ładnie,kolorowo i w kształcie Np.kwiatka czy kotka itp.pozwolić dziecku dotykać jedzenia rączką i jedzenia rączką.niech posmakuje.poza tym do obiadu musi być głodna, po długim spacerku i bez podjadania i picia soczków.