Problemy z koncentracją u 10-latka

Witam. Mój syn ma 10 lat i ma problemy z koncetracją. Nie może się skupić na nauce. Jest ruchliwy, zapomina o zadaniach. Przed sprawdzianem umie, a na drugi dzień sprawdzian pisze na jedynkę lub dwójkę. Na lekcji nawet papierek potrafi gryźć, jak gumę do żucia, albo coś ma w ręce i się bawi. Czasami kartkówkę, na przykład z matematyki, potrafi napisać na piątkę, a innego dnia na jedynkę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Proszę wybrać się z synem na konsultację do psychologa, który przygotuje dla Was ćwiczenia na poprawę koncentracji. Możliwe również, iż trudności chłopca związane są z nadmiernym stresem i lękiem przed oceną, presją czy obowiązkami szkolnymi. Ponadto u dzieci w tym wieku często pojawia się jeszcze rozkojarzenie, które nie jest związane z żadnymi zaburzeniami, a jedynie myśleniem magicznym, oderwanym od realnego świata, jakie cechuje dziecko.

Pozdrawiam