Problemy z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku z partnerką

Witam , jestem prawiczkiem mam 18lat, mój problem polega na tym , że za każdym razem nie moge dojść z dziewczyną , natomiast przy samodzielnej masturbacji dochodze . Chciałbym dowiedzieć się z czego to może wynikać i co mógłbym zrobić

Penis powinien "zaadaptować się" do nowego rodzaju bodźców, a masturbacja w tym niejako przeszkadza...
Należy zachować spokój, zdolność do ejakulacji pod wpływem pieszczot Partnerki powinna się pojawić.
Ale warunkiem jest zminimalizowanie własnej "samoaktywności"...
Energia seksualna jest jedna i nie powinno się jej zbyt rozpraszać...
Rokowanie jest korzystne i mało prawdopodobna jest konieczność wizyt lekarskich.
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.org.pl