Problemy z pamięcią a ryzyko wystąpienia Alzheimera

Witam. Jestem po 30. Od jakiegoś czasu mam dość poważne problemy z pamięcią. Niedawno pewna osoba podpowiedziała mi że to może być alzheimer. Wiem że to możliwe jednak nie jestem pewna co do diagnozy. Przede wszystkim objawy nie są specyficzne. Mam problemy z pamięcią krótkotrwałą jednak z tą długotrwałą też mam problemy. Jednak mam też problemy z czuciem w palcach u rąk i nóg, drętwienie kończyn. Czy sugestia przy takich objawach jest słuszna czy raczej wyklucza tą chorobę?

Zamiast stawiać rozpoznanie na podstawie sugestii przypadkowej osoby proponuję udać się do lekarza. Przyczyn może być wiele np. zaburzenia hormonalne, anemia, niedobory np wit b12 itd. Zaburzenia funkcji poznawczych występują też w depresji nerwicy...

Problemy z pamięcią mają różne podłoże. Najlepiej skonsultować się z neurologiem i psychologiem, po wykonaniu badań będzie można powiedzieć coś więcej