Problemy z przełykaniem u 19-latki a podejrzenie problemów z tarczycą

Witam, jestem 19latka, kilka miesiecy temu zaczelam zastanawiac się czemu czuje tak jakbym miała coś w przyłyku pokarmowym.Zaczelam czytac w internecie, mam prawie wszystkie objawy niedoczynnosci tarczycy, bylam u lekarza lecz nie potraktowal mnie powaznie. Nie wiem co mam robic, kolejki u endokrynologów są na cały ten rok a ja coraz czesciej mam tak ze nie moge oddychac , spac spiewac coraz bardziej intensywniej mi to dokucza, prosze o porady, z góry dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zaobserwowała Pani u siebie wszystkie objawy niedoczynności tarczycy, to zdecydowanie wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Proszę jednak pamiętać, że lekarz POZ może Pani zlecić tylko TSH, a tak naprawdę powinna Pani także wykonać fT3, fT4 oraz USG tarczycy. Konieczna jest konsultacja endokrynologiczna.