Problemy z przełykiem a skrzywienie przegrody nosowej

Czy uczucie ucisku,pieczenia w przełyku nad linią obojczyków może być spowodowane infekcją i zapaleniem przełyku po nieustannie spływającej wydzielinie z zatok po tylnej ścianie gardła? Mam lekko skrzywioną przegrodę nosową,brałam już lek Buderin ale efekt był krótkotrwały.Ponownie czuję bóle głowy,ucisk u nasady nosa i mam problemy z oczyszczeniem nosa.Jest rozgorączkowany.Objawy nasilają się w okresie maj/czerwiec(alergia?).

Witaj

Budherin jest bardzo starym lekiem o małej skuteczności a dużym stosunkowo wchłanianiu się do organizmu- mówiąc krótko - są dużo lepsze sterydy.

Pieczenie z reguły wynika z refluksu - czyli zarzucania treści kwaśnej z żołądka.

widać to bardzo dobrze podczas oglądania krtani- jeśli to pieczenie jest efektem refluksu