Problemy z seksem w związku

Witam, proszę wybaczyć,że się nie przdstawie, ale mam bardzo krępujące pytanie! Od jakiegoś czasu spotykam się ze wspaniałym mężczyzną. Oboje jesteśmy po przejściach i jeśli chodz o sex to oboje meliśmy ponad 2 lata całkowitej przerwy. Od samego początku bardzo Nas do siebie ciągnie co jest bardzo widoczne. Problem polega na tym, ze wszystko jest fajnie do momętu gdy zaczynamy się rozbierać. Mój partner poprostu "wygasa". Wiem, że oboje bardzo tgo chcemy, ale chyba nie jest nam to pisane. Mój partner ma 32 lata i bardzo dużo pracuje. Po każdym nieudanym razie coraz bardziej zaczyna to analizować i blokuje się coraz bardziej-widzę strach w jego oczach. Jak mogę Mu pomóc tak żeby go nie urazić. czy są jakieś sposoby? Pozdrawiam

Mgr Marta Patoka

Witam.
Proponuję wizytę u seksuologa.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Czy pisząc, że partner "wygasa" ma Pani na myśli brak/ ustąpienie erekcji?
Mogą to wiązać się z dłuższą przerwą w kontaktach seksualnych, ale też stresem, obawą przed rozpoczęciem współżycia, pierwszymi "nieudanymi" próbami (które zdarzają się większości par), nazbyt zadaniowym podejściem do seksu. Często także - paradoksalnie - z dużym podnieceniem.
Warto podchodzić do sytuacji bez nadmiernego lęku, napięcia, stresu i koncentracji na erekcji. Kontynuować różnorodne pieszczoty i po prostu miło spędzić czas. Z czasem rozpoznacie Państwo, jakie okoliczności, jakie pieszczoty i jaka atmosfera sprzyjają erekcji.
Problem może także nasilać przewlekły stres, przemęczenie, nadmiar pracy, nadużywanie alkoholu i innych środków psychoaktywnych.
Jeśli trudność nie będzie ustępowała z czasem i stażem Państwa relacji, będzie należało wykluczyć także przyczyny hormonalne, naczyniowe itp. podczas diagnostyki lekarskiej.
Właściwą osobą, do której warto się zgłosić jest lekarza seksuolog.
Zawsze jest możliwe odkrycie przyczyn problemu i rozwiązanie go.

Pozdrawiam!