Problemy z układem pokarmowym u 23-latka

Witam.Mam 23 lata. Od pewnego czasu mam problemy z układem trawiennym. Wszystko zaczęło się jakieś 3 lata temu.Przypuszczam że było to spowodowane antybiotykiem. Borykałem się z kandydozą. Od czasu gdy objawy grzybicy ustąpiły, ciągle coś jest nie tak z moim układem pokarmowym. Miałem testy na H.pylori(negatywne) oraz gastroskopię. Stwierdzono u mnie refluks.Brałem różne leki. Obecnie ciągle słysze przelewanie w brzuchu, bóle w okolicy pępka, konieczność wypróżnienia zaraz po przebudzeniu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Podane przez Pana objawy mogą być spowodowane zdiagnozowanym u Pana refluksem lub inną chorobą, objawy pasują także do zespołu jelita drażliwego. Do pełnej diagnozy potrzebny byłby bardziej szczegółowy wywiad, m.in. dieta jaką Pan stosuje, przyjmowane leki oraz badanie lekarskie. Przy najbliższej wizycie u gastroenterologa proszę dokładnie opisać lekarzowi swoje objawy, być może konieczne będą dodatkowe badania. Na razie radzę się skupić nad tym co Pan je, może zauważy Pan jakiś związek przyjmowanych pokarmów z objawami.
Pozdrawiam