Problemy z uporczywym świądem na całej skórze po ugryzieniu kleszcza

Witam.W 2009 roku mojego tatę ugryzł kleszcz i od tego czasu ma problemy z uporczywym świądem na całej skórze. Był on już u wielu specjalistów dermatologów. W 2012 przyjął go do kliniki dermatolog, który jest znany z Poznaniu. Zdiagnozował na podstawie licznych badań w szpitalu, że jest to świerzbiączka guzkowa. Od wyjścia ze szpitala, tata się nie drapał. Natomiast 1-2 później było to samo co wczęsniej. m.in Teflaxo, Cetigran i Clobazę. Proszę mi powiedzieć czy coś jeszcze się da zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leczenie świerzbiączki polega na stosowaniu leków neuroleptycznych oraz steroidów doustnych lub wstrzykiwanych do ognisk chorobowych. W niektórych przypadkach pomocne mogą być także zabiegi krioterapii lub laseroterapii. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem.