Problemy z utrzymaniem równowagi i osłabienie mięśni po lewej stronie ciała

Witam, mam pytanie odnośnie mojej mamy, od ponad 1,5 roku ma dziwne "zarzucanie" na lewą stronę, tzn. idzie po prostej i nagle jakby miała upaść, jakby podwinęła się jej lewa noga, czasem jest to bardziej nasilone, czasem mniej, co to może być???zawrotów głowy nie ma.pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane dolegliwości mogą wskazywać na nieprawidłowości w obrębie centralnego układu nerwowego. W celu ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości konieczne jest wykonanie badań dodatkowych. Mama powinna udać się na wizytę do specjalisty neurologa. Do poradni neurologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.