Problemy z wypróżnianiem i wzdęcia brzucha

Witam od kilku dni mam problem z wyproznianiem sie, do tego dochodzi wzdety ciagly bol brzucha polaczony z bolem w okolicy krzyżowej. Czego moge sie spodziewac? Zdrowo sie odżywiam i trenuje na siłowni. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zaparcia mogą mieć wiele przyczyn - odwodnienie organizmu, błąd dietetyczny, zaburzenia perystaltyki jelit, przeszkoda mechaniczna w świetle jelita.
Jeśli problem będzie się utrzymywał wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.
Proszę także zwrócić uwagę na charakter stolca - jego kolor i konsystencję oraz czy nie zawiera śladów krwi.
Informacje te będą pomocne w dopełnieniu wywiadu, który zbierze z Panem lekarz podczas konsultacji.