Problemy z wypróżnieniem i podejrzenie hemoroidów

Witam, od kilku dni mam problemy z wypróznianiem. Uczucie niepełnego wyproznienia, ponadto na przemian jakby biegunka i twarde. Nieraz wyprozniam sie 2/3 razy dziennie a czasem raz na 2dni. Ponadto cierpie prawdopodobnie na hemoroidy poniewaz czesto miewam skurcze odbytu i na papierze mam jasna czerwona krew. Czy to moze byc spowodowane zla dieta ? Stresem ? Brakiem sportu ? Czy cierpie na raka jelita grubego? Duzo o tym czytalem i wszystkie te objawy sie pokrywaja. Mam 21 lat

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

przyczyn takich dolegliwości może być wiele, jednak na początku należy wykluczyć te najbardziej niepokojące, ponieważ tylko szybkie i wcześnie podjęte leczenie daje szanse wyleczenia. Zalecałabym jak najszybsze wykonanie kolonoskopii.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko