Kropelka krwi po wypróżnieniu a szczelina lub hemoroidy

Witam. Mam 30lat. Od 3 tygodnij sporadycznie po wyproznieniu pojawia sie kropelka krwi. Nie dawno mialam bieginke podkoniec biegunki byla krew. Czy to moze byc szczelina czy hemoroidy a moze juz rak. Jestem przerazona. Odczuwam takze lekki bol posladkow. Morfologia jest ok. Prosze o szybka odp.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

oczywiście wszystkie choroby opisane przez Panią są możliwe przy takich objawach. Dlatego zalecałabym wizytę u chirurga, aby przeprowadził szczegółowy wywiad odnośnie tych i innych ewentualnie towarzyszących dolegliwości, zbadał Panią i jeśli będzie konieczność zaplanował dalsze badania mające wyjaśnić przyczynę dolegliwości. Oczywiście biorąc pod uwagę statystyki rozpoznanie nowotworu w Pani wieku jest mało prawdopodobne, aczkolwiek możliwe.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko