Problemy z zajściem w ciążę po wieloletnim przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Novynette

Dzień dobry, od 10 lat biorę pigułki antykoncepcyjne Novinette, bardzo dobrze je znoszę. Proszę o informację czy po tak długim czasie mogę mieć problemy z zajściem w ciążę? Jestem po trzydziestece, zdrowo sie odzywiam, cwicze w mojej rodzinie nie było powazniejszych problemów zdrowotnych. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zażywane przez Panią tabletki antykoncepcyjne nie mają negatywnego wpływu na Pani płodność. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Jedynym czynnikiem, który negatywnie wpływa na płodność jest Pani wiek. Proszę bowiem pamiętać, że stopniowy spadek płodności fizjologicznie obserwowany jest już od 30 roku życia. Oczywiście nie oznacza to jednak, że na ciążę jest za późno.