Problemy z zajściem w ciążę przy wynikach prolaktyny

Witam. Proszę o interpretacje wyników Prolaktyna-54,1ng/ml ??? Staram się z mężem o dziecko i nie mam pewności jak na razie czy jestem czy nie... co można z tego stwierdzić? ile powinna wynosić na początku ciąży? lub czy to może być przyczyną problemów zajściem w ciąże jeśli wyjdzie że nie jestem? Co radzicie odnosząc się do tego wyniku

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wstępnym potwierdzeniem zajścia w ciążę jest test na b-HCG. Na podstawie tego wyniku określa się 14 dni po stosunku czy jest ciąża. Natomiast prolaktyna wydzielana w nadmiarze zmniejsza płodność, ponieważ zaburza równowagę hormonalną. Proszę najpierw zrobić test ciążowy 14 dni po stosunku i przy jego wyniku negatywnym zgłosić się do ginekologa z wynikiem prolaktyny.

Pozdrawiam.