Problemy z zasypianiem a trudności w nauce

Ostatnio mam spory problem z zasypianiem a jak już zasnę to rano mi bardzo cieżko wstać. W dodatku mam równiez potem problemy z nauka jak i skupieniem na lekcjach,często też mam ból głowy. Czy to może być coś poważnego? Jest jakaś rada na to? Ostatnio właśnie mam niskie oceny przez właśnie brak chęci nauki i to przystwarza problemy.

Witam. Nie da się postawić diagnozy przez internet. Takie objawy może wywoływać bardzo wiele różnych rzeczy. Proszę w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego (internisty), bo przyczyna bólu głowy, trudności w koncentracji i bezsenności może być somatyczna. Jeżeli lekarz wykluczy przyczynę fizyczną Pani dolegliwości - to może Pani się udać do psychiatry lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam

Witam,

Zachęcam Panią do skontaktowania się psychologiem szkolnym lub psychologiem w Poradni Zdrowia Psychicznego. Spokojna rozmowa pozwoli ustalić przyczyny tego stanu rzeczy i razem podejmiecie decyzję o możliwościach rozwiązania tej sytuacji. Być może trzeba będzie udać się do lekarza internisty i wykonać niezbędne badania.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Może to być chwilowy kryzys motywacyjny, związany ze stresem lub innymi ważnymi wydarzeniami w życiu, może to jednak być także zwiastun choroby (np depresji). Dlatego zachęcałabym do konsultacji z psychologiem. Pomoże poradzić sobie z trudnościami, niezależnie od ich przyczyny.