Problemy ze snem po grypie u 13-latka

Moj 13 letni wnuk przez 3 dni mial 39.7 temperatury. Lekarz powiedzial ,ze to wirus.Dal leki na grype.3dnia w nocy obudzil sie przerazony zacza biegac tam i z powrotem Mial zwidy ciezko go bylo uspokoic.Temeratura spadla do 35.6.Minelo 1,5 miesiaca od choroby i jeszcze 2 takie napady Mowi ,ze go zeby bola bardzo sie boi ,ze sni mu sie koszmar.Jest malo kontaktowy zaczyna biegac tam i zpowrotem.Czy to moze byc powiklanie po grypie ? I co dalej On boi sie spac.

Na pewno warto skonsultować się z lekarzem pediatrą, który malca prowadzi.
Mogą to jednak być także objawy lęku wynikające ze skojarzenia- bardzo złego samopoczucia, koszmarów (wynikających z choroby i gorączki) oraz snu nocnego. Bieganie i niepokój związany byłby wówczas w potrzebą rozładowania lęku, emocji, które się pojawiają.
Warto z malcem rozmawiać, tłumaczyć mu brak zagrożenia, wracać do dobrych nocy, w których nic się nie działo i budził sie wyspany i radosny. To powinno pomóc. Warto jednak pamiętać, ze podobna reakcja lekowa wygasza się u maluszków czasem po dłuższym okresie i nie jest to powodem do niepokoju.

Dzień Dobry Pani,

Pozostaje Pani udać się z Wnuczkiem na konsultację lekarską do lekarza prowadzącego, który podejmie odpowiednie kroki diagnostyczne.

Życzę Pani tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej