Częste wubadzanie ze snu u 1,5-rocznego dziecka

witam mam synka 1.5 rocznego i jeszcze nigdy nie przespal calej nocy budzi sie z przerazliwym placzem nawet 5 razy w ciagu nocy nawet zdarza sie ze co pol godziny napije sie troche mleka lub herbaty ale to tylko na chwile w dzien jest bardzo grzecznym dzieckiem nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc

Witam,

polecam Pani skorzystanie z pomocy psychologa dziecięcego, który na pewno ustali w czym jest kłopot i pomoże go rozwiązać.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Być może maluszek nie potrafi samodzielnie zasnąć? Czy drzemki w ciągu dnia tez kończą się wybudzeniem z płaczem i czy zasypia wówczas samodzielnie? Czy malec śpi sam? I czy w domu jest całkowita cisza w nocy- do której być może nie jest przyzwyczajony i której się obawia? Lub tez czegoś się boi (co wywołane jest jakimś skojarzeniem)? Warto także przyjrzeć się diecie i porom posiłków (czy nie je zbyt późno?) oraz ilości wrażeń, jaka malec ma w ciągu dnia (przebodźcowanie dziecka może dawać trudności nocne).
Inaczej mówiąc- warto przyjrzeć się funkcjonowaniu maluszka, zrozumieć przyczyny trudności i spróbować wprowadzić w nim potrzebne zmiany m.in przez nauczenie dziecka samodzielnego zasypiania i nie wzmacniania wybudzania się.

Witaj. Do rzetelnej odpowiedzi na to pytanie potrzebna jest stosowna diagnoza. Proponuję zacząć od wizyty u pedagoga lub psychologa dziecięcego. Jeśli takowa nie będzie zadowalająca i nie rozwiąże problemu to pozostaje wizyta u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu