Problemy z samodzielnym zasypianiem 7-miesięcznego dziecka

moja 7 miesieczna coreczka niepotrafi sama zasypiac , nerwowo kreci glowka w lewo i w prawo ,macha nozkami az wkoncu zasypianie konczy sie kolysaniem co tez dosc dlugo trwa . Przez okolo 2 tygodnie bylo wporzadku ,krecila sie ale po chwili usypiala przytulajac sie do mnie , niestety znow zaczela sie denerwowac , dotego od kilku dni budzi sie co okolo godzine tak do polnocy i placze , wtedy znow ciezkie usypianie i delikatne odkladanie zeby sie nieobudzila :(

Witam
U malutkich dzieci zmiany w ich funkcjonowaniu mogą pojawiać się bardzo często. Problemy z zasypianiem dotykają wielu rodziców. Warto porozmawiać o tym problemie również z lekarzem pediatrą by wykluczyć np kolkę i wypróbować rózne metody układania dziecka do snu.
Pozdrawiam B.K

Samodzielnego zasypiania maluchy często muszę się dopiero nauczyć. Szczególnie, jeśli wcześniej były usypiane przy piersi, mamie lub kołysane. Ważne, by sprawdzić czy Mała nie ząbkuje lub nie jest chora.
Warto być cierpliwym i konsekwentnym. Wprowadzić rytuały, które pozwolą córeczce przygotować się do spania. Może jakaś jednak charakterystyczna kołysana, kocyk pachnący mamą czy przytulak?
Ważne jest, by przetrwać kilka najgorszych nocy na początku- zmiany czy uleganie, mogą doprowadzić do wręcz odwrotnego skutku. Ważne jest także to, by robić to spokojnie, z dużą uważnością na dziecko.