Problemy ze snem po rozszerzaniu diety u 16-miesięcznego dziecka

Jestem na etapie rozszerzania diety u mojej 16-miesiecznej córki, której menu bazuje głównie na jedzeniu dla dzieci, tj. kaszka 2 razy dziennie, mus owocowy, jogurt i obiad ze sloiczka. Przy każdej próbie podania np. dwoch świderków makaronu, kaszy jęczmiennej w niewielkiej ilości, biszkoptów czy herbatników Córka bardzo niespokojnie śpi, kręci się w nocy wierci wręcz rzuca, "chodzi" po łóżku. Czy to możliwe by Jej układ pokarmowy tak słabo trawił w tym wieku?

Aleksander Ropielewski

Jest to niewykluczone. Jeżeli jednak córka chętnie je wprowadzane produkty to proszę się nie zrażać i powoli kontynuować rozszerzanie diety.