Próby diagnostyki Cushinga

Witam. Od paru lat są próby diagnostyki cushinga (zespołu jak i choroby) ze względu na: otyłość, byczy kark, hirsutyzm, i parę innych czynników. Niestety wyniki testów są dość nieswoiste. Kortyzol i testosteron podwyższone, hiperprolaktynemia czynnościowa, puste siodło tureckie. Cukier jak i ciśnienie książkowe (krzywa cukrowa idealna). Czy któryś z lekarzy ma pomysł na dalszą diagnostykę?

Witam Panią,

Warto przeprowadzić dodatkowo test hamowania Dexamethasonem oraz oznaczyć kortyzol w dobowej zbiórce moczu 2-3x. Jaki ma Pani poziom ACTH? Warto również sprawdzić nadnercza w TK (protokół nadnerczowy, jeśli w przysadce opisano zespół pustego siodła.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz